. obývací pokoj v bytě panelového domu | Grulich architekti

obývací pokoj v bytě panelového domu

lokalita:
Středočeský kraj
stav:
  dokončeno

Obývací pokoj v bytě panelového domu prošel kompletní proměnou, doslova od podlahy po strop. Rekonstrukce začala nejprve renovací parketové podlahy, která byla po desetiletí skrytá pod kobercem. Zbroušením a nalakováním znovu získala hladký povrch a medový odstín bukového dřeva (postupu renovace se věnujeme v samostatném článku). Povrchovou úpravou prošly také stěny, které jsou pojednány ve třech barvách o dvou různých materiálech – stěna proti oknu je polepena vliesovou tapetou zlatožluté hořčicové barvy s hnědým metalickým dekorem; stěna proti vstupním dveřím je natřena středně tmavou šedomodrou barvou, nátěr zbylých dvou stěn je velmi světlé šedohnědé barvy (tzv. světlé taupe). Součástí dekorace stěn je i lehká průsvitná záclona bez vzoru, která zakrývá celou stěnu s oknem a je posuvná v úzké stropní kolejnici.

Zařízení pokoje je záměrně skromné na množství nábytku, o to větší důraz je ale kladen na umístění doplňků a osobních předmětů obyvatel bytu. Pokoj je funkčně rozdělen na část jídelní (stůl s černými kovovými nohami a dřevěnou deskou v dekoru dubu doplněný šesti subtilními židlemi s tmavě modrým čalouněným sedákem) a na část obývací - relaxační, které dominuje pohovka s konferenčním a televizním stolkem. Pohovka je potažena hnědou textilii připomínající useň a je doplněná dekoračními polštářy různých velikostí, materiálů, barev a dekorů. Společně s konferenčním stolkem (který je „zmenšeninou“ jídelního stolu) stojí na kusovém, ručně tkaném indickém koberci s trojúhelníkovým geometrickým vzorem v odstínech patinové šedé, žluté, oranžové a modré.

Jídelní a obývací část je vzájemně propojena lehkou konstrukcí knihovny, která je opět kombinací černého kovového rámu a polic s dekorem dubového dřeva. Knihovna slouží nejen pro uložení knih, ale i dalších předmětů, které jsou obyvatelům bytu blízké a chtějí je mít stále na očích. Stejný účel plní i fotogalerie na protější straně – je tvořena rámy různých velikostí, šířek, materiálů a barev, jejichž nepravidelné rozmístění umožňuje budoucí rozšiřování fotogalerie tak, jak budou vzpomínky na důležité události přibývat. Osvětlení pokoje tvoří centrálně zavěšené svítidlo s pěti velkými retro žárovkami, zavěšenými na zlatožlutých textilních kabelech a rozvěšenými nad jídelním a konferenčním stolem. Svítidlo je doplněno čtecí nástěnnou lampou stejného typu.

Prohlédněte si naši realizaci a další proměny interiérů na webu Rekonstrukce.cz

obývací pokoj v bytě panelového domuobývací pokoj v bytě panelového domuobývací pokoj v bytě panelového domuobývací pokoj v bytě panelového domuobývací pokoj v bytě panelového domuobývací pokoj v bytě panelového domuobývací pokoj v bytě panelového domu