. rodinný dům v Račicích | Grulich architekti

rodinný dům v Račicích

lokalita:
Račice, Ústecký kraj
stav:
ve výstavbě

Rodinný dům v Račicích u Roudnice nad Labem se otevírá do pobytové části zahrady za krásným výhledem směrem do malebné krajiny s dominující horou Řípem. Ze strany ulice naopak tvoří bariéru a soukromou část zahrady tak přirozeně odděluje vlastní hmotou. Dům tvoří dvě části - vlastní rodinný dům a objekt garáže. Obě stavby jsou od sebe odděleny průchodem, který slouží zároveň jako hlavní přístup na pozemek a do obou objektů. Rodinný dům je obdélníkového tvaru se sedlovou střechou a je štítem orientovaný do ulice. Podélná fasáda domu tak směřuje přímo do pobytové části zahrady, kam je ze všech obytných místností zajištěn také výstup. Garáž má sedlovou střechu a je orientována kolmo k rodinnému domu. Její součástí jsou skladovací prostory v přízemí a v podstřešním prostoru, dvě krytá parkovací stání a kryté venkovní sezení s krbem.

Vlastní rodinný dům je dispozičně členěn na část společenskou a soukromou. Společenská část v sobě zahrnuje vstupní prostory se šatnou a pracovnou a do krovu otevřený obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem. Část soukromou tvoří dva dětské pokoje, ložnice se šatnou, technická místnost a koupelna. Stínění oken zajišťují posuvné okenice, které zároveň chrání soukromí rodinného domu. Materiálové a barevné řešení objektů je kontrastem bílé omítky na fasádě rodinného domu a dřevěným obložením garáže. Střešní krytina je jednotná - šedá skládaná z plochých keramických tašek.

rodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicích

rodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicíchrodinný dům v Račicích