. bytový dům v bývalé fořtovně | Grulich architekti

bytový dům v bývalé fořtovně

lokalita:
Středočeský kraj (na přání investora neupřesněno)
stav:
dokončena studie

Bývalá fořtovna (sídlo nadlesního) stojí v centru středočeského města, v blízkosti slepého ramene řeky s výhledem na nádherný místní zámek. Cílem přestavby je vdechnout chátrající nevyužívané stavbě nový život a upravit ji pro potřeby bydlení. V původní historické budově je nově navrženo osm bytů, přízemní přístavbou je objekt propojen s nově navrženou stavbou bytového domu, která svým charakterem - proporcemi i tvarem střechy a oken - na původní budovu odkazuje. Obě stavby nabízejí příjemné bydlení v různých typech bytů - v přízemí jsou byty se zahrádkami, ve 2. nadzemním podlaží několik bytů s terasou, podkrovní byty jsou díky tvaru střechy rozšířeny o zajímavé podkrovní galerie.

V parteru budovy se kromě soukromých zahrádek nachází i společný parčík, sklad pro kola s navazujícím venkovním posezením a prostor pro parkování. Zatímco pro původní budovu je navržena citlivá rekonstrukce fasády, obnovující původní barevnost i zdobnost (římsy, šambrány, pásovou bosáž v přízemí), fasádu nové budovy tvoří obklad z cihelných pásků okrové barvy a plochá skládaná střešní krytina shodné barevnosti. Pochozí i pojížděné plochy jsou pojednány v žulové kostce.

bytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovněbytový dům v bývalé fořtovně