. přestavba hobbymarketu Perfecta v Benešově | Grulich architekti

přestavba hobbymarketu Perfecta v Benešově

lokalita:
Čechova 2 123, Benešov
stav:
  dokončeno

Předmětem stavebních úprav hobbymarketu Perfecta v Benešově bylo odstranění stávající dvoupodlažní přístavby, odstranění schodiště a sedlové střechy na hlavní budově a následná přístavba přízemního prostoru s pokladnami, přístavba nového schodiště a asymetrické pultové střechy na hlavní budově. Předsunutím lehkého obvodového pláště dochází k rozšíření prodejní plochy a k vytvoření nového vstupu pro zaměstnance. Parter před výstupem je nově předlážděn tak, aby parkovací stání v úrovni přístavby stála na opticky zklidněné části parkoviště (při zachování stávajícího počtu parkovacích míst).

Druhé nadzemní podlaží je využito pro zázemí zaměstnanců (šatny, hygienické zázemí, denní místnost s kuchyňkou, kancelář). Na přízemní přístavbě zakončené plochou střechou je navrženo extenzivní vegetační souvrství; střecha je přístupná pouze pro servisní účely. Změnou tvaru střechy hlavní budovy ze sedlové na asymetrickou pultovou vzniká v původním podkroví plnohodnotné 3NP, nově využité jako prostory vedení společnosti (kanceláře, zasedací místnost). Navržené materiály jsou kombinací tahokovu a škrábané omítky s šedým metalickým nátěrem. Ta je použita na hlavní budově (horizontálně škrábaná omítka) a na přístavbě schodiště a výtahu (vertikálně škrábaná). Tahokov je použit jako obklad provětrávané fasády přístavby a jako zábradlí balkonu. Dalším použitým prvkem je lehký obvodový plášť v přízemí a na schodišti, doplněný na fasádě okny ve žlutooranžové barvě.

přestavba hobbymarketu Perfecta v Benešověpřestavba hobbymarketu Perfecta v Benešověpřestavba hobbymarketu Perfecta v Benešověpřestavba hobbymarketu Perfecta v Benešověpřestavba hobbymarketu Perfecta v Benešověpřestavba hobbymarketu Perfecta v Benešověpřestavba hobbymarketu Perfecta v Benešově

přestavba hobbymarketu Perfecta v Benešově