. rodinný dům v Benešově | Grulich architekti

rodinný dům v Benešově

lokalita:
Benešov, Středočeský kraj
stav:
ve výstavbě

Rodinný dům stojí v klidné lokalitě nedaleko benešovské plovárny, nad kterou se harmonicky vlní navazující okolní krajina. Je situován v severní části pozemku; od ulice k němu vede dlouhá příjezdová cesta, která na konci vytváří velkorysý prostor nejen pro komfortní pohyb vozidel před garáží, ale i pro rodinné hřiště s basketbalovým košem.

Hlavní hmota domu je obdélná, dvoupodlažní se sedlovou střechou, ze západní strany na ní navazuje přízemní přístavba s plochou vegetační střechou, ve které je umístěn obývací pokoj. Ze severní strany domu stojí samostatná dvougaráž - rovněž přízemní stavba s plochou vegetační střechou. Od domu je oddělená průchodem, zastřešeným tenkou betonovou deskou, která přechází i na západní stranu garáže, kde zastřešuje polointeriérový prostor "partydomu".

Fasáda domu je tvořená obkladem z tmavých cihelných pásků, okenní otvory jsou převážně vertikální - vysoká obdélníková okna v pravidelném řádu. Výrazné prosklení z obývacího pokoje směrem na jih doplňuje lehká konstrukce terasy z kovových sloupků a trámů, zastřešená naklápěcími lamelami a doplněná závěsy z exteriérové textilie.

rodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům v Benešověrodinný dům v Benešověrodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadlarodinný dům Koupadla