. rodinný dům ve Zlosyni | Grulich architekti

rodinný dům ve Zlosyni

lokalita:
Zlosyň, Středočeský kraj
stav:
ve výstavbě

Dům ve Zlosyni je tvořen dvěma stavbami - vlastním rodinným domem a objektem garáže. Obě stavby jsou od sebe odděleny krytým průchodem, který slouží jako hlavní vstup. Rodinný dům je obdélného půdorysu s valbovou střechou a hřebenem orientovaným kolmo k ulici - delší fasáda domu tak směřuje přímo do pobytové části zahrady, kam je ze všech obytných místností zajištěn výhled a výstup. Garáž s plochou střechou je naopak orientovaná delší stranou rovnoběžně s ulicí (ideálně pro vjezd a výjezd aut). Její součástí je i skladovací prostor a malý sklep, přístupný přímo z prostoru garáže. Díky dostatečnému odsazení stavby od komunikace je možné parkování dvou automobilů nejen přímo v garáži, ale i na dlážděné ploše před ní.
Vlastní rodinný dům je dispozičně členěn na část společenskou (zahrnující vstupní prostory se šatnou a technickým zázemím, pracovnou a obývací pokoj s kuchyňským koutem) a dále na část soukromou (ve které se nacházejí dva dětské pokoje s vlastním hygienickým zázemím a ložnice se šatnou a koupelnou). Prosklené plochy orientované na osluněné strany jsou chráněny z části okenicemi, z části i pomocí ustoupení fasády, které zajišťuje nejen přirozené stínění prosklených ploch, ale vytváří i příjemné zápraží před domem. Dům je s garáží propojen venkovním prostorem s posezením, které je z části zastřešené a ve kterém se nachází i venkovní kuchyně s krbem. Barevně je dům pojednán v bílé omítce, doplněné odstíny taupe v prostoru venkovního posezení; střešní krytina je cementovláknitá v šedé barvě. Oplocení pozemku tvoří klasické pletivo, z uliční strany panely s drátěnou výplní; vstupní branka v místě průchodu je z tahokovu. Pro přístup na zahradu slouží v jihovýchodním rohu pozemku vjezdová brána.

rodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosynirodinný dům ve Zlosyni