. dívčí pokoj v Dolních Chabrech | Grulich architekti

dívčí pokoj v Dolních Chabrech

lokalita:
Dolní Chabry, Praha 8
stav:
  dokončeno

Návrh pokoje pro dospívající dívku spočívá ve vytvoření něžného, romantického a přitom funkčního interiéru. Převažují v něm pastelové odstíny starorůžové, okrové a šedomodré (v kombinaci s různými textiliemi v podobě koberců a závěsů) a také elegantní oblé linie nábytku na míru. Prvním výrazným prvkem při vstupu do pokoje je nábytek se zaoblenými rohy. Oblouk je použit u šatní skříně, komody, "levitující" postele i pracovního stolu. Nábytek je pojednán v dekoru bílého matu doplněného dekorem dřeva medového odstínu. Jako úchytky slouží retro romantické mosazné knopky. Elegantní dojem obloukového nábytku je podtržen dalším harmonickým tvarem - kruhem. Hnědý kruhový koberec v okolí postele je doplněn menším kruhovým koberečkem pod toaletním stolkem. Do kruhu jsou rovněž tvarovány stropní kolejnice, na kterých jsou zavěšeny záclony a závěsy kolem postele. Tu lze od zbytku pokoje oddělit zatažením záclony (tvořené smetanově zbarvenou krajkou), nebo zajistit tmu a soukromí zatažením závěsů.
Výmalba stěn je z velké části pojednána v odstínu světlé taupe - příjemné, teplé a harmonické barvy bílé kávy. V okolí dveří je použit tmavý odstín taupe, který v kombinaci se sníženým podhledem umocňuje pocit, že člověk vchází pomyslnou předsíňkou a teprve potom se mu otevírá vlastní interiér. Nejvýraznější dekor stěn je v okolí postele, kde se nachází vinylová tapeta na vliesovém podkladu v dekoru dle vlastního designu ateliéru Grulich architekti - jedná se o motiv tmavé starorůžové krajky na světlém starorůžovém podkladu. Interiér byl navržen tak, aby poskytoval útulné prostředí v romantické a přitom nadčasové podobě. Pečlivě vybrané výrobky a množství nábytku vyrobeného truhlářem přímo na míru přispívají k vytvoření harmonického interiéru.

dívčí pokoj v Dolních Chabrechdívčí pokoj v Dolních Chabrechdívčí pokoj v Dolních Chabrechdívčí pokoj v Dolních Chabrechdívčí pokoj v Dolních Chabrechdívčí pokoj v Dolních Chabrech