. interiér domu v Kostelci u Křížků | Grulich architekti

interiér domu v Kostelci u Křížků

lokalita:
Kostelec u Křížků
stav:
probíhá realizace

V přízemí rodinného domu v Kostelci u Křížků jsme se zabývali návrhem interiéru pánského pokoje, hlavní obytné místnosti, schodišťové haly a hygienického zázemí. Navázali jsme na některé stávající prvky, které měly v interiéru zůstat, jako byla podlaha z příjemného žlutého marmolea nebo nová kuchyňská linka.

Pánský pokoj tvoří dvě zóny – pracovní část a relaxační kout prosvětlený nově navrženým oknem. Barevné i materiálové řešení je laděno do “pánského stylu” – dřevěný nábytek je podtržen šedomodrou tapetou, do modra laděnými doplňky a černými textilními svítidly. Hlavní obytné  místnosti dominuje elegantní tapeta se vzory kruhů. Kromě zmíněné podlahy ze žlutého marmolea jsou ostatní prvky laděny do odstínů bílé a šedé. Ve výraznějších barvách jsou pojednána pouze svítidla umístěná nad jídelním stolem, kuchyňskou linkou a konferenčním stolem, která sjednocují celý prostor. Tapeta s kruhovým vzorem přechází z hlavní obytné místnosti do schodišťové haly. Té dominuje nově pojednané nástupní rameno schodiště – stupně jsou rozšířeny a zalomeny tak, aby umožnily nástup na schodiště jak při cestě z kuchyně, tak ve směru z obývací části. Úzká a podlouhlá koupelna se s malým prostorem vyrovnává pomocí přeskupení zařizovacích předmětů, výběrem asymetrické vany a pojednáním stěn ve světlé skleněné mozaice tvaru koleček, odkazující na tapetu s kruhy v dalších místnostech.

spolupráce při návrhu: volné sdružení architektů ARCHiCOL

interiér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížkůinteriér domu v Kostelci u Křížků